Csoportok

Csengel
Bajkai Csengel Mónika

GIMISZ

GIMISZ DIÁKSZÍNPAD A GIMISZ Diákszínpad 1993-ban Kiss Péntek József vezetésével alakult– a Komáromi Magyar Tannyelvű Gimnázium és a Városi Művelődési Központ égisze alatt.A csapat mindmáig tartó töretlen szárnyalása a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című musicallel indult. Öt évvel az indulás után megalakult a B-csapat is, Spátay Adriana tanárnő társrendezésében, mely tovább vitte az adott tanév színdarabjainak sikerét. Hatalmas közönségsikereket arattak mind hazai, mind magyarországi fesztiválokon. 2001-ben megalakult a Kisgimisz, a nyolcosztályos kisgimnazisták csoportja Szabó Csilla drámapedagógus kezdeményezésére. 2003-ban pedig Kiss Péntek József és Csengel Mónika létrehozták a Középgimiszt, mely a gimnázium alsóbb évfolyamaival készült előadásokkal számtalan sikeres előadást tudhat magáénak. Ezen csoport irányítását 2010-ben Csengel Mónika vette át, a csapat sikerei a különböző hazai és nemzetközi versenyeken azóta is töretlenek. Számtalan nívódíj, rendezői díj, alakítás díj bizonyítja munkájuk eredményességét. 2012-ben Kiss Péntek József és Spátay Adriana távoztak a nagy GIMISZ éléről; a 2012/13-as tanévtől Csengel Mónika vezeti mindhárom korosztályos csoportot.

Laboda
Laboda Róbert

SZÍNJÁTSZÓ KÖR GYEREKEKNEK - 1.-4. évfolyam

A korkülönbséget figyelembe véve a városi művelődési központ égisze alatt két színjátszó csoport működik. Alapvető célunk, hogy csapatot kovácsoljunk a gyerekekből, hisz a gyermekszínjátszás egyik fontos lételeme a csapatban való létezés, gondolkodás. Fontos, hogy minden gyermek mosolyogva jöjjön és menjen is el a próbákról. Sokat improvizáljanak, mozogjanak, és elsősorban merjenek! Az idősebb korosztálynál már konkrét darabon dolgozunk, míg a fiatalabbaknál a játékra összpontosítunk.

Időpontok:
szerda : 15.00-16.00