Programok

Arrow prev előző
Arrow next következő
Loader
Felvideki notaest 2
"Szépen szól a hegedűje..." - nótaest

"Szépen szól a hegedűje..." - nótaest

Szeretettel várjuk kedves vendégeinket a komáromi (SK) Egressy Béni Városi Művelődési Központ szervezésében megvalósuló Felvidéki Nótaestre!

Közreműködők: Bokor János, Dóka Zsuzsa, Bősi Szabó László, Kollár Katalin, id. Derzsi György

Az est házigazdája: Asbóth József

Kísér: Sárközi Pál és zenekara

Szeretettel várjuk a magyar nóta szerelmeseit 2022. szeptember 18-án (vasárnap), 18:00-kor a komáromi (SK) Egressy Béni Városi Művelődési Központban!

A belépőjegy ára: 9 €

275489079 3418923031564649 7392184818790012150 n
Lordi (komédia)

Pozývame vás na skvelú komédiu Lordi, ktorá sa uskutoční 26. septembra 2022 v Mestskom kultúrnom stredisku Béni Egressyho v Komárne

🙂

Podkladom neodolateľnej komédie Lordi bola korešpondencia O. Wildea a R. Rossea, ktorú si vymieňali po Wildeovom prepustení z väzenia, kým žil v Paríži pod menom Sebastian Melmoth. V tejto korešpondencii bola už načrtnutá dejová osnova hry, charaktery jednotlivých lordov a čiastočne aj dialógy. Kreatívne dotvorený príbeh rozvíja dejovú líniu a dialógy a posúva hru do jej finálnej podoby. Hlavné postavy tejto salónnej, ľahko škandálnej komédie sú traja "roztopašní" LORDI, ktorí tajne hrajú hru s jasnými, i keď trochu pochybnými pravidlami. Na utajených klubových schôdzkach si totiž navzájom rozdeľujú dámy a za sexuálne úspechy či neúspechy s nimi si prideľujú červené alebo čierne body. Jedného dňa sa však pravidlá škandalóznej hry neľútostne obrátia proti nim. Veselá inscenácia je výsmechom mužskej ješitnosti, dvojitej morálky, no na druhej aj oslavou pevného priateľstva, ktoré vydrží i tie najťažšie skúšky.

Réžia: Peter Serge Butko

Hrajú: Maroš Kramár, Jozef Vajda, Peter Šimun

Predstavenie nie je vhodné pre mládež do 15 rokov.

Vstupné: 18 €

PREDPREDAJ VSTUPENIEK:
- ONLINE:
- pokladňa MsKS Béni Egressyho (ticket@mskskomarno.sk, tel.: 0905 892 579

220929 Revkomarom Meg se kinaltak Bodocs 1
"Meg se kínáltak" - kocsmaária

Bödőcs Tibor: Meg se kínáltak (kocsmaária)

Színpadra alkalmazta: Enyedi Éva

Előadja: Thuróczy Szabolcs

Rendező: Keresztes Tamás

Asszisztens: Vincze Petra

Díszlet: Keresztes Tamás

Az előadásban elhangzik Lovasi András Apa övének a csatja című dala. A szerző többször is nyilatkozta, hogy “Thuróczy Szabolcs hangján szól a fejében Oszkár”. Végre eljött az idő, hogy a nézők is meghallgathassák, hogyan. Kocsmaária sok nevetéssel és sírással. Oszkár néhol nosztalgikusan költői, néhol sokkolóan ismerős és karcos világa Keresztes Tamás rendezésében elevenedik meg.

2022. szeptember 29., 19.00

Egressy Béni Városi Művelődési Központ, Komárom

A belépőjegy ára 17 €.