Arrow prev előző

a Turay Ida Színház vendégjátéka

Carlo Collodi-Kertész Mihály-Paddy Oravecz Kristóf-Xantus Barbara: PINOKKIÓ

zenés mesejáték

2024. április 21. (vasárnap), 17:00, Egressy Béni Városi Művelődési Központ, Komárom (SK)

Jegyár: 14€

Dzsepetto asztalos mester, évek óta családra vágyik, ezért egyik nap farag magának egy fabábut. Esti imájában azt kéri, hogy bárcsak igazi fiú lenne Pinokkió. A házában lakó Tücsök tanúja lesz, ahogy éjjel a Kéktündér varázslatával megeleveníti a bábut, s kinevezi őt a nevelőjének, lelkiismeretének. Itt indulnak a kalandok, melyben nagyon sok érdekes figurával találkoznak, s ahol a sok nehézség közepette megtanulnak szeretni, kiállni egymásért, összekapaszkodva családot alakítani.

Szereplők:

BALINT ES JORDAN POSZT
Bálint + Jordán = 160 – Bálint András és Jordán Tamás Molnár Ferenc-estje

a Rózsavölgyi Szalon előadása

2024. április 23. (kedd), 19.00, Egressy Béni Városi Művelődési Központ – Kiss Péntek József Kamaraterem, Komárom (SK)

Bálint András és Jordán Tamás. A két nyolcvanas, akik hét éves koruktól barátok. Szomszédok voltak és osztálytársak is. Színészek lettek. Színházakat is vezettek. Egy nagy generáció két legendás alakja. Közös előadásukban történeteket mesélnek magukról, színházszenvedélyükről. Beszélgetésükbe olykor „beleszól” Molnár Ferenc, az egykori budapesti polgárság írója.

Foto: Molnár Miklós

Időtartam: 85 perc (szünet nélkül)

Jegyár: 19€

INFO: ticket@mskskomarno.sk, +421 905 892 579

Harmonia Musica cover 1
HARMÓNIA MUSICA – Szlovákiai Magyar Zene Napja

2024. április 30. (kedd), 18.00 – 22.00, Egressy Béni Városi Művelődési Központ, Komárom (SK)

18.00 – Estendøn / koncert

20.00 – História / koncert

A belépés díjmentes!

ESTENDØN

A farnadi székhelyű Estendøn jelenleg öt taggal működik. Dinamikus, sokszínű zenéjükben több zenei műfaj jegyeit lehet felfedezni. A modern hangzás lírai szövegekkel társul.

ESTENDØN

Estendøn so sídlom vo Farnej má v súčasnosti päť členov. Ich dynamická a rôznorodá hudba nesie stopy viacerých hudobných žánrov. Moderný zvuk sa spája s lyrickými textami.

Tagok:

Bánovski Richárd – szólógitár

Kaszmán-Saróka Liliána – ének

Recska Roman – szólógitár

Saróka Vajk Attila – basszusgitár

Smid Ádám – dob

HISTÓRIA

Az öt nagylemezes História zenekar 2005-ben alakult a Naszvadi Kultúrház pincéjének próbatermében. Szinte azonnal saját szerzeményekkel jelentkeztek - először a régiójuk klub és pub színpadain, majd hamarosan országos és nemzetközi fesztiválokon és önálló koncerteken. Önmagukat blues-rock stílusú zenekarként határozzák meg.

Tagok:

Käfer Bálint – gitár