Csoportok

Csoportvezető:
Bajkai Csengel Mónika

GIMISZ Diákszínpad

A GIMISZ Diákszínpad 1993-ban Kiss Péntek József vezetésével alakult– a Komáromi Magyar Tannyelvű Gimnázium és a Városi Művelődési Központ égisze alatt. A csapat mindmáig tartó töretlen szárnyalása a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című musicallel indult. Öt évvel az indulás után megalakult a B-csapat is, Spátay Adriana tanárnő társrendezésében, mely továbbvitte az adott tanév színdarabjainak sikerét. Hatalmas közönségsikereket arattak mind hazai, mind magyarországi fesztiválokon. 2001-ben megalakult a Kisgimisz, a nyolcosztályos kisgimnazisták csoportja Szabó Csilla drámapedagógus kezdeményezésére. 2003-ban pedig Kiss Péntek József és Csengel Mónika létrehozták a Középgimiszt, mely a gimnázium alsóbb évfolyamaival készült előadásokkal számtalan sikeres előadást tudhat magáénak. Ezen csoport irányítását 2010-ben Csengel Mónika vette át, a csapat sikerei a különböző hazai és nemzetközi versenyeken azóta is töretlenek. Számtalan nívódíj, rendezői díj, alakítás díj bizonyítja munkájuk eredményességét. A 2012/13-as tanévtől Csengel Mónika vezeti mindhárom korosztályos csoportot.

5 E8 A1500 Edit
Csoportvezető:
Laboda Róbert

COOLtúrázók Gyermek Színjátszókör

Alapvető célunk, hogy csapatot kovácsoljunk a gyerekekből, hisz a gyermekszínjátszás egyik fontos lételeme a csapatban való létezés, gondolkodás. Fontos, hogy minden gyermek mosolyogva jöjjön és menjen is el a próbákról: sokat improvizáljanak, mozogjanak, és elsősorban merjenek. A Cooltúrázók színjátszó csoport márciusban újult erővel és lendülettel indult el és egy új előadásba vágta a fejszéjét: „Igyekeztünk olyan színpadi összeállítást készíteni, amiben az élet apró dolgait, az emberi kényelmességet, a mai kor jellemzőit mutathatjuk meg a gyerekek szemszögéből. Óvatos kritikával és gyerekes rálátással ötvözve. Egész pontos jelenetsorokkal, mozgásos etüdökkel fejezzük ki az érzéseinket. Összeségében csodálatos volt maga a próbafolyamat, hisz mindenki hozzá tudta tenni a sajátját. Erről szól a gyermekszínjátszás!“ A csoportvezető Laboda Róbert, a próbák az Egressy Béni VMK nagyszínpadán zajlanak.

Időpontok:
kedd: 15.00 - 16.00