Csoportok
Komárom Gyermek Néptáncegyüttes
A gyermek folklórcsoport munkájának elsődleges célja az, hogy felhívja a legifjabb generáció figyelmét a népzenei kincsek sokszínűségére, a néptánc és a népzene szépségére. Valljuk, hogy a néphagyományaink ismerete nagy hatással van a nemzeti identitás fejlődésén túl a közösségi élet minőségére is. A foglalkozásokon a ritmusérzék fejlesztésével, valamint a nép játékok, népdalok tanulásával foglalkozunk. A néptánc oktatásban elsősorban a hazai régiók - így a Mátyusföld és a Csallóköz népi hagyományaira összpontosítunk. Hosszútávra tervezünk: szeretnénk olyan generációt nevelni, akik életében a néptánc és népzene meghatározó tényezővé válik. A csoportot Madari Katalin és Nagy János vezeti, a próbák az Egressy Béni VMK Kiss Péntek József Kamaratermében zajlanak.
Komárom Táncegyüttes
A Komárom Táncműhely 2019-ben alakult a komáromi Egressy Béni Városi Művelődési Központ égisze alatt. Az együttes célja, hogy visszahozza Komáromba a néptáncoktatást, és a néptánchoz kötődő közösségi létet. Mindezt egy nagy, több korcsoportot összefogó táncműhely formájában. A Komárom Táncműhely jelenleg gyermek-, és felnőtt korosztállyal dolgozik. Számos táncanyaggal foglalkoztak az elmúlt évben, jópár közösségi élményen túl van az együttes. Fiatal kora ellenére az együttes 2022-ben nagy sikerrel minősült a Táncpódium, Szlovákiak magyar néptáncegyüttesek szakmai minősítő gáláján, vág-garamközi és csallóközi táncösszeállítással. A csoport művészeti vezetője Gálik Gábor és Gálik Klaudia. A próbák az Egressy Béni Városi Művelődési Központ Kiss Péntek József Kamaratermében zajlanak.
Feszty Árpád Kamara Néptáncegyüttes
A Feszty Árpád Kamara Néptáncegyüttes egy felnőttek alkotta közösség, amelyet a néptánc, a népzene, és a hagyományos népi kultúra iránti szeretet tart össze. Az együttes 1997-ben alakult, 2000 és 2004 között a Komáromi Városi Művelődési Központ mellett működött. Hosszabb kihagyás után újraalakult és sok éven át az egyetlen néptáncegyüttesként működött Komáromban. A 2019-es vezetőségváltás a városi művelődési központ élén ismét helyet adott az együttesnek az intézményben, így újra megfelelő körülmények között folytathatták a munkát. Az együttes vezetője Korpás György, a művészeti vezetője és koreográfusa Gémesi Zoltán. A próbák az Egressy Béni VMK tükörtermében zajlanak.
Balettissimo
A klasszikus balett foglalkozásokra heti két alkalommal kerül sor a komáromi Egressy Béni Városi Művelődési Központban. Három korcsoportban dolgoznak a gyerekek. Mindhárom csoportban a klasszikus balett alapelemeivel ismerkednek meg, úgy mint a testtartás, a kéztartás és az alapbeállás. A táncimprovizáció számára is teret biztosítottunk, mert célunk, hogy a gyermekek örömüket leljék a mozgásban, a táncban, elmélyüljön az érdeklődésük a műfaj iránt, s a későbbiekben motiváltak legyenek egy komolyabb felkészülés esetén is. Havi egy alkalommal a színpadi térben is tartunk órát, hogy a kis táncosok megismerkedjenek a színpaddal. A fél év végén a szülők és családtagok számára készítünk kis bemutató előadást, az év végén pedig a nagy nyilvánosság előtt is szeretnénk megmutatni munkánk eredményét. A csoportvezető Süll Tamás, a próbák az Egressy Béni VMK Kiss Péntek József Kamartermében zajlanak.