Skupiny

Madari katalin
Madari Katalin és Nagy János

KOMÁRŇANSKÁ TANEČNÁ DIELŇA - 1-4. ROČNÍK

Cieľom detského folklórneho súboru je oboznámiť deti s ľudovým tancom, ľudovou hudbou a ľudovými tradíciami, ktoré majú dôležitú úlohu aj vo formovaní kolektívu a posilňovaní identity. Počas nácvikov sa zaoberáme rozvojom rytmickej schopnosti a vyučovaním ľudových piesní a detských hier. Z ľudových tancov sa sústredíme na domáce regióny, ako prvé ich oboznámime s tancami z Matúšovej zeme. Rozmýšľame dlhodobo, z týchto detí by sme chceli vychovávať novú generáciu milovníkov ľudového tanca v Komárne.

Pondelok: 17.15-18:15
Streda: 17:15-18:15
Galik gabor
Gálik Gábor
Galik klaudia
Gálik Klaudia

KOMÁRŇANSKÁ TANEČNÁ DIELŇA 5-9. ROČNÍK

Základná škola 5-9. ročník Učitelia: Gábor Gálik a Klaudia Gálik Skúšky: pondelok od 16:30 do 18:00 hod. a streda od 16:00 do 17:30 hod. Miesto konania: zrkadlová sála v MsKS Mládežnícky Tanečný súbor Komárno má zatiaľ 10 členov. Sú to hlavne školáci základných škôl, a hlavným cieľom je aby zabezpečily ďalšiu generáciěu tanečníkov pre veľký súbor. Súbor sa v roku 2019 zaoberá s jedním tanečným materiálom, a to sú tance z Žitného ostrova.

Pondelok: 16.30-18.00
Streda: 16.00-17.30
Galik klaudia
Gálik Klaudia
Galik gabor
Gálik Gábor

KOMÁRŇANSKÁ TAŇEČNÁ DIELŇA - pre mládež a dospelých

Tanečný súbor Komárno má 30 členov, ktorý majú skúšku 2 krát do týždňa v budove MSKS. Skúšky sa skladajú s 2 častí. Tá prvá je technická alebo kondičná časť a potom pristúpime hlavnej časti ktorej sa už konkrétne zaoberáme výučbou tanca danej obce alebo okolia.Súbor sa v roku 2019 zaoberá s dvoma tanečnými materiálmi. Prvý je vlastný s okolia Komárna, a ten druhí je zo sedmohracka, aby tanečníci čo najrihlesie spoznali aj iný tip tanečnej kultúry.

pondelok: 18.00-20.00
streda : 18.00-20.00
Korpás György

FOLKLÓRNY SÚBOR ÁRPÁD FESZTY