Správy 2020.02.04.

Frankie lato2

Frankie Látó mesterkurzusa Komáromban

MSKS v Komárne organizuje kurz improvizácie pre huslistov. Lektorom kurzu bude svetoznámy jazzový huslista Frankie Látó. Uskutoční sa v budove MSKS.

Ferenc Látó, umeleckým menom Frankie Látó, sa narodil v roku 1971 v maďarskom Segedíne. Hudbu začal študovať v roku 1975, jeho prvým učiteľom bol Béla Stanics, v tom čase riaditeľ Základnej umeleckej školy Franza Liszta. V roku 1985 ho prijali na Konzervatórium v Segedíne a na Strednú odbornú školu Istvána Tömörkénya. V roku 1989 sa odsťahoval do Paríža a až do roku 1992 študoval na Vysokej škole a konzervatóriu v Boulogne. Od roku 1990 do 1993 bol študentom najvýznamnejšieho francúzskeho huslistu Didiera Lockwooda. V tomto období patril vďaka svojej virtuozite medzi najsľubnejšie talenty európskeho hudobného života. Okrem klasickej husľovej hudby ovláda swing, bebop a iné techniky. Jeho improvizácie sú stále kuriozitou a inšpiráciou pre európskych hudobníkov aj poslucháčov.

Kurz bude prebiehať od marca do mája 2020, mesačne jeden víkend (piatok, sobota). Prihlásiť sa môžete do konca februára 2020 na mailovej adrese msks.vmk.komarno@gmail.com. K prihláške priložte krátky životopis a uveďte, o ktorý hudobný žáner máte záujem. Cena jedného víkendového kurzu je 60 eur.