Správy 2022.09.16.

Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho prišlo v tomto roku s novou sériou koncertov „HashtagKN“. Poskytla kapelám z Južného Slovenska možnosť vystúpiť na Klapkovom námestí, v Komárne. Kultúrne stredisko bezplatne poskytlo technické zázemie, organizáciu a marketing, čím podporilo hudobné skupiny.

Príležitosť využila takmer desiatka hudobných formácií. Koncerty prvej sezóny hodnotila odborná komisia, a tí najlepší z tohtoročnej hudobnej ponuky boli odmenení vecnými cenami, alebo dostali možnosť účinkovať v budúcnosti na akciách MsKS.

Členmi komisie boli spolupracovníci Mestského kultúrneho strediska Béni Egressyho – Róbert Lakatos, Pál Domonkos, Zoltán Hanusz, Attila Varga a externý člen komisie bol Péter Emmer hudobník-pedagóg.

Blahoželáme víťazom HashtagKN2022, ktorými sú:

The Butchers– víťaz špeciálnej ceny komisie. Kapela dostane príležitosť vystúpiť na galavečeri udeľovania Hudobnej ceny Maďarov žijúcich na Slovensku Harmonia (15. októbra 2022, Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho, Komárno)

Arizóna, Entrópia- koncertná príležitosť v Mestskom kultúrnom stredisku Béni Egressyho v Komárne

Szuperzöld – možnosť nahrávania vlastnej skladby v štúdiu

Pusztaszer– špeciálna cena Mesta Komárno: poukaz na nákup hudobného nástroja v hodnote 500 €

Gratulujeme víťazom, HashtagKN štartuje opäť budúci rok!